KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13407385
*
nr 1340 7385
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 18:53:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 19:35:42
1
1.100 kr
9/8 16:29:43
2
800 kr
9/8 16:29:43
1
900 kr (Budbetjänt)
10/8 18:08:40
3
1.000 kr
10/8 18:08:40
1
1.100 kr (Budbetjänt)
10/8 18:08:54
3
1.200 kr
10/8 18:24:43
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad kvinna i folkdräkt olja olja på duk oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1340 7385
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/8 19:35:42 | 1 | 1.100 kr |
9/8 16:29:43 | 2 | 800 kr |
9/8 16:29:43 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
10/8 18:08:40 | 3 | 1.000 kr |
10/8 18:08:40 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
10/8 18:08:54 | 3 | 1.200 kr |
10/8 18:24:43 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad kvinna i folkdräkt olja olja på duk oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26